İçeriğe atla

Tesisat Kaçağı Bulma

Özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı  su tesisatı sorunlarından büyük eziyet çekti.
Yapı sistemi içerisinde bilinen en zahmetli sorunların başında su tesisatı, su tesisatı sorunlarının içerisinde de tüylerinizi diken diken eden sorunun başında su kaçağı problemi yer almaktadır.

Özellikle gözle görünmeyen korunma amacıyla üzeri beton ve seramikler ile kaplı olan su borularında meydana gelen arızalar, tespit işlemini bir hayli zor hale getirmekteydi.

Eskiden de başınızdan geçmiş olan bu problemin tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli geçtiğinden ve tespit işleminde gelişigüzel kırma dökme işlemi yapıldığından özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmiştir.

Rastgele yapılan bu işlem sonucu ortaya çıkan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik işlemleri gibi teferruatlar sizleri bir hayli zor duruma sokmaktaydı
Neyse ki her geçen gün ilerleyen bilim ve teknoloji alanı diğer bütün sorunlarda olduğu gibi bu sorun karşısında da sizlere yepyeni yöntemler sunmaktadır.

Su Tesisatı kaçağı nerelerde ortaya çıkar?

Yapı sistemi içerisinde suyun geçtiği her yerde meydana gelebilen bu problemler daha çok eski yapıların banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlarında ortaya çıkmaktadır.
Su kaçağı tespit yöntemleri nelerdir?
Genel olarak iki farklı yöntem ile tespit edilen su kaçakları oldukça can sıkıcı bir problemdir. Eskiden elde olmayan cihazlardan dolayı günlerce süren kırma dökme işlemi ile tespit edilen patlayan su borusu günümüzde cihaz ile kısa bir süre içerisinde tespit edilmektedir.
Cihazla su kaçağı bulma nasıl yapılır ?
İstanbul su tesisatçı firmamız, en zahmetli su kaçaklarını bile dakikalar içerisinde akustik dinleme diye tabir edilen cihaz ile tespit etmektedir.
Akustik dinleme su sesine karşı duyarlı olduğundan kısa süre içerisinde arızalı olan noktayı tespit eder.

Tespit edilen yerde noktasal olarak titiz bir çalışma yürüten ustalarımız, bir veya iki seramiğin altında patlayan su borusunu tespit ederek, tamir işlemini gerçekleştirmektedir.
Firmanız nerelere hizmet götürmektedir?
İstanbul su tesisatçı firmamız, alanında uzman kadrosuyla İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasındaki bütün ilçe ve mahallelerine aynı gün içerisinde servis imkanı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
https://www.sukacagibulmaistanbul.com