İçeriğe atla

Tesisat Akıntı ve Kaçak Kontrolleri

Yapı sistemi içerisinde meydana gelen problemlerin büyük bir kısmı yaptığınız bilinçsizce işlemlerden dolayı ortaya çıksa da elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan problemler mevcuttur.
Son zamanlarda özellikle İstanbul’da artan inşaatlar beraberinde bir takım tesisat sorununu getirmiştir. Özellikle su tesisatı sistemi içerisinde ortaya çıkan problemler sizleri hem maddi açıdan hem de zaman açısından oldukça yormaktadır.

Su tesisatı sistemi içerisinde bilindik en zahmetli sorun olan su kaçağı problemi iki farklı nedenle daha çok ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri eski yapılarda görülen su kaçağı problemidir.

Eski yapılarda ortaya çıkan bu problemin nedeni, kullanılan su borularının zaman içerisinde deformasyona uğramasıdır. Zaman içerisinde tahribata uğrayan su boruları patlayarak bu probleme neden olmaktadır. Bu problemin ortaya çıkmasında aktif rol oynayan bir diğer neden ise, yeni binalarda kullanılan su borularının düşük kalite olması ya da tesisat sisteminin yanlış çekilmiş olması bu sorunu ortaya çıkarmaktadır.

Su akıntısı sorunu aktif olarak nerelerde görülmektedir?

Ev, işyeri, okul, hastane, otel, plaza, AVM, gibi suyun geçtiği her yerde ortaya çıkan bu problem, son zamanlarda daha çok banyo, mutfak ve tuvalet gibi yerlerde ortaya çıkmaya başlamıştır.
kırmadan cihazla noktasal Su kaçağı bulma nasıl yapılır ?
Bu problemin en zahmetli kısmı tespit işlemidir. Tespit işlemi tamir işleminden daha masraflı olan bu problemi alanında bilgi ve deneyim sahibi bir su tesisatçı ustası tarafından ortadan kaldırılması gerekmektedir.
İşi bilmeyen amatör sokak aralarında hizmet veren su tesisatçıları, daha tespit aşamasındayken bile sizleri oldukça yoğun masraflara sokarlar. Rastgele kırma dökme işlemi ile sağlam olan su borularınızı da zarar verirler.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız, en zorlu sorunları bile teknolojik cihazlar ile tespit etmekte ve tek bir seramiğinizi dahi kırmamaktadır.

Su kaçağı tesisat akıntı tamiratı

İstanbul su tesisatçı firmamız noktasal olarak tespit edilen yerde bir veya iki seramiğin altında tamir işlemini gerçekleştirerek sizlere rahat bir nefes aldırmaktadır.
Akustik dinleme adlı su sesine karşı hassas cihazın tespit ettiği yerde dakikalar içerisinde tamir işlemi tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
https://www.sukacagibulmaistanbul.com