İçeriğe atla

Su Kaçağının Vereceği Büyük Zararlar ?

Su tesisatı sorunu denince akla ilk gelen sorun olan su kaçağı sorunu, tesisat sistemi içerisinde bilinen en zorlu sorunlardan biridir. Su borularında meydana gelen çatlama, patlama gibi tahribatlar sonrası, su borularından sızan sular kısa süre içerisinde bütün yapınızı kaplar ve ortaya korkunç bir manzara çıkarır.

Su sızıntıları kısa süre içerisinde bütün duvarları ıslatacağından, kaçağın tam olarak nereden kaynaklandığını anlamak oldukça zor bir hal alacaktır. Su kaçağı sorunu eski yeni demeden neredeyse bütün yapılarda meydana gelen, ciddi bir tesisat sorunudur. Eski yapılarda kullanılan su borularının zaman içerisinde tahribata uğraması sonucu ortaya çıkan su kaçağı sorunu, yeni yapılarda ise yanlış eğim veya kalitesiz boru kullanılması sonucu meydana gelen ciddi bir tesisat sorunudur.

Su kaçağı sorunu her ne sebeple meydana gelirse gelsin, sizleri oldukça zor duruma sokacaktır. Erken müdahalede bulunulması oldukça önemli olan su kaçaklarına zamanında yapılmayan müdahaleler sonucu çoğu kez alt katınızda oturan komşunuzunda zarar görmesine vesile olursunuz.

Patlayan su borularından sızan sular kısa süre içerisinde beton ve seramik altlarından alt katınıza su sızdıracağından çoğu kez komşularınızla da ciddi sorunlar yaşamanıza vesile olmaktadır. Su kaçağı sorunu ciddi bir tesisat problemi olduğundan, tamiri sırasında da uzman bir müdahalede bulunulması gerekmektedir. Su kaçağı sorunu tesisat sistemi içerisindeki diğer sorunlara benzemediğinden, tamiri için de diğer sorunlarda olduğu gibi, sıradan bir tesisat ustası ile çözemezsiniz.

Eskiden su kaçağı sorunu ile karşılaşıldığında eve çağırdığınız tesisat ustaları rastgele kırma dökme işlemi sağlayarak su kaçağınızı tamir etmeye çalışırlardı. Rastgele kırılan fayans ve betonların altında tespit edilmeye çalışılan su kaçakları, tamir işleminin ardından sizlere oldukça masraf çıkarmaktaydı.

Gelişigüzel kırılan fayansların altındaki sağlam olan borularda çoğu kez zarar görür ve masrafları da bir o kadar artırırdı. Her geçen gün insan hayatını kolaylaştıran teknolojik cihazlar sayesinde bütün bu sorunlar tarihe karışmış durumdadır. İstanbul esenlerde kırmadan dökmeden su kaçağı bulma işlemi sağlayan firmamız en zorlu su kaçaklarınızı bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adı verilen cihaz ile kısa süre içerisinde tespit eder ve ardından tamir işlemini gerçekleştirir.

Firmamız, alanında uzman ve geniş kadrosuyla İstanbul’un bütün ilçe ve mahallelerine aynı gün servis imkanı sağlayarak sorun daha da ilerlemeden müdahalede bulunur. Firmamız hakkında detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için lütfen telefon numaralarından ulaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
https://www.sukacagibulmaistanbul.com