İçeriğe atla

Esenler Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Esenler Kırmadan su kaçağı bulma cihazlarına sahip bir tesisatçı Ersoylar Tesisat . Bu sistem sayesinde eviniz kırılıp dökülmeden sadece sorunlu bölgeyi tespit edip tamiratını gerçekleştiriyoruz.Böyle kamera ve dinleme gibi modern teknoloji sistemi varken neden evini kırdırmayı tercih edesiniz ki ?

‘’CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİ’’ dediğimiz zaman bir çok kişi bu işlemi kırmadan yaptığımızı biliyor fakat gene de herkesin bu metodu hakkında tereddütleri de bulunmamaktadır diyemeyiz.

Bunun sebebi ise insanların bu tekniği ve cihazları bilmiyor olması.. Çok fazla detaya gerek yok kabaca bu cihazlar boru içinde kamera sistemiyle görüntü almayı sağlarlar donanımları oldukça yüksek ve görüntü detayları nettir.

Bu sayede arızanın arandığı bölgede, borular veya kanalda başka sebepten dolayı kaynaklanan bir sorun varsa buda hemen belirlenir.Kameradan alınan görüntüler kaçağın yerini noktasal şekilde tetkik ettiği gibi, kaçağa sebep olan problem ya da arızayı da öğrenmemizi sağlar.Kamera ile yapılan su kaçağı bulmaya ek şekilde uygulanan akustik dinleme verici cihazdır.

Bu aygıt kullanmadan önce boruların içine yüksek basınç verilir. Elbette bu borularına zarar vermeyecektir.Daha sonra bu yüksek basınçlı su verildikten bir süre sonra su kesilerek boru için dinlenmeye başlanır. Zemine sabitlenen akustik dinleme cihazı ile su sızıntısı yada kaçak suyun sesi takip edilir.Bu noktada aklınıza şu soru takılabilir, Peki su sesi gibi bir ses nasıl duyulabilir ?

Netice itibari ile dinlediğimiz zemine yansıyan bir çok ses olacaktır.

Bu soruyu şöyle yanıtlayabiliriz: Bu dinleme cihazlarının özellik lede kaliteli olanları kullanılıyorsa etraftaki neredeyse her sesi izole ederek su sesini filtreler ve frekansını yükselterek kulağa verir. Böylece suyun sesini takip etmek ve kaçağı bulmak kolaylaşır. Cihazla su kaçağı tespiti işleminde başarılı sonuç alabilmek için kaliteli cihaz kullanması ve ustaların tecrübesi mühimdir.Böylelikle hem ekonomik açıdan hemde kirlilik ve pislik gibi olumsuz durumlar açısından bu yeni nesil teknoloji yardımı ile yapılmakta olan su tesisatı sorun tespiti insanlar için oldukça da ekonomik olmaktadır. Firmamız bu yüzden kırmadan su kaçağı bulma konusunda profesyoneldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
https://www.sukacagibulmaistanbul.com